Blistrování

vybereme správný blistr pro váš produkt

Základem této techniky balení je termín blistr. Blistr je pevný a trvalý obal, kam se ukládá zboží, kde nám záleží na tom, aby bylo opravdu v bezpečí a nepoškodilo se, než se dostane ke koncovém zákazníkovi. Bude tak chráněno před nepříznivými škodlivými vlivy jako je prach nebo vlhkost.

Vybrané potraviny, léky a velká škála dalších produktů by se bez blistrování neobešli. Potřebujete také vy kvalitně zabalit léky, hračky, baterie a podobně? Pak se obraťte přímo na nás. Provádíme důkladné blistrování, aby jste měli jistotu, že se k zabalenému zboží nedostane prach a bude v pořádku uchován až do rozbalení. Blistrování je velmi důležité hlavně při balení léčiv, kde může každá maličkost rozhodnout o účinnosti léku.

Léky musí být opravdu důkladně zabaleny, aby se nestalo, že se lék poškodí. Každý lék je jiný, a tak se liší i samotné blistrování. Jakmile je tuhý obal protlačen a je do něj umístěna tobolka či tabletka, zakryje se hliníkovou fólií a od této chvíle máte jistotu, že budou léčiva v pořádku.

Není blistrování jako blistrování

Vyberte si ten pravý blistr pro váš produkt. Blistry dělíme na několik dalších druhů, které se liší hlavně způsobem uzavření tedy spojením plastové části s podkladovou kartou. Velmi žádaný je natavovací blistr. Používá se u důležitých a cenově nákladnějších výrobků, kde chceme, aby nebyly odcizeny. Díky natavovacímu blistrování se k produktu lze dostat jen tak, že bude obal viditelně poškozen.

Podkladová karta je pevně natavena k plastovému obalu. Pravým opakem jsou pak zasouvací blistry. Podkladová karta jde snadno vysunout a produkt je dostupný během chvilky. Produkt tak lze okamžitě vyjmout a používat. Je zabalen jednoduše a přitom stále efektivně, aby byl chráněn při přepravě a další manipulaci. Doporučit můžeme také zatavovací a zaklapávací blistry, které tvoří pevná fólie pouze z plastu a obsah je chráněn díky zámku vytvarovanému speciálně tak, aby se do něj nebylo možné hned dostat. U zatavovacích blistrů je otevření ještě složitější, opět vyžaduje poškození obalu a výrobek je dokonale chráněn.